A Milliler Norveç’i Rahat Geçtiler

Dünya kupasına katılmak için mücadele eden bizim çocuklar, deplasmanda son dönemin güçlü ekiplerinden birisi olan Norveç ile karşı karşıya geldi. Ay yıldızlılar oldukça üstün bir oyun ortaya koyarak rakibini deplasmanda 3-0 ile geçmesini bildi.

Türk Milli Takımı Çok İyi Başladı

Deplasmanda Norveç ile karşı karşıya gelen milli takımımızın her açıdan çok iyi bir şekilde hazırlanmış olduğu dikkat çekiyordu. Birçok Avrupa ekibinin transfer listesinde yer alan Fenerbahçeli oyuncu Ozan Tufan, müsabakanın henüz 4.dakikasında atmış olduğu golle ay yıldızlıları öne geçirmesini bildi. Bunun  ardından her ne kadar karşılıklı olarak yapılan ataklar dikkat çekse de, özellikle ay yıldızlı ekibin daha üstün bir oyun ortaya koymuş olduğunu rahatlıkla söylemek gerekiyor.

Türkiye, mücadelenin 28.dakikasında kullanılan kornerin sonrasında Çağlar’ın golü ile farkı açmasını bildi. İlk yarıda zaman zaman Norveç milli takımı da tehlikeli geldi. Direğe takılan ekibin atmış olduğu bir gol ise ofsayt gerekçesi ile sayılmadı. İlk yarıda başka bir gol olmadı.

İkinci Yarıda Tek Gol Vardı

A milli takım mücadelenin ikinci bölümünde de ortaya koymuş olduğu oyun sayesinde çok büyük bir beğeni topladı. Birçok gol pozisyonuna girdi. 58.dakika geldiği zaman ise sahneye çıkan isim yine Ozan Tufan oldu. Genç isim ceza sahası dışından tam anlamıyla jeneriklik bir şut attı ve kaleciyi avladı. Böylelikle müsabaka 3-0’lık skorla Türk milli takımımızın üstünlüğü ile sona erdi.

Ozan Tufan Müsabakanın Adamı Oldu

Maçın tartışmasız en etkili ismi ise Ozan Tufan oldu. Bu sene özellikle sezonun ilk bölümünde Fenerbahçe ile birçok müsabakaya çıkan oyuncu, son dönemde ilk 11’de forma şansı bulamıyordu. Ancak geçtiğimiz haftalarda yeniden kadroya dahil edilmişti. Milli maçlarda bir başka oynayan ismin sezon sonunda bir yabancı kulüple anlaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu sonucun ardından Türkiye gruptaki puanını 6 yaptı. İlk iki maçını da kazanmasını bildi. Sıradaki rakibi ise Letonya olacak. Bu müsabakanın da galibiyetle tamamlanması halinde ay yıldızlılar büyük bir avantaj elde etmiş olacaklar.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*