Ali Koç Yeniden Aday

3 yıllık görev süresi dolan Fenerbahçe kulübü başkanı Ali Koç, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Sezonu değerlendiren başkan, Haziran ayında yapılacak olan seçimlerde aday olduğunu açıkladı.

Hatalarımız Oldu

Basın toplantısında Ali Koç şunları söyledi; 3 yıl önce başkan seçildikten sonra kafamda bir plan vardı. Ancak bunların tümünü istediğimi gibi uygulayamadım. Bundan dolayı birçok farklı hata söz konusu oldu. Önemli olan ise bundan ders çıkarmak. Tam anlamıyla takıma geldiğimi zaman sorunlar oldukça fazlaydı. Özellikle mali bir kriz mevcuttur. Bunu tamamen gideremesek de, en azından bir kısmını hallettik. İlk dönemde sportif açıdan başarılı değildir. Fakat yeni dönemde yapılacak olan daha iyi bir planlama sonrasında özlenen tüm şampiyonluklar gelecektir, dedi.

Kimse Yardımcı Olmadı

Başkan sözlerine şöyle devam etti; göreve geldiğimiz zaman normal şartlarda bir devir teslim olması gerekiyordu. Ancak eski yönetimden hiç kimse gelip de bizi tebrik etmedi. İlgili tören gerçekleşmedi. Sadece bir kişi geldi ve başarı dileyip gitti. Bunun sonrasında özellikle altyapı başta olmak üzere her bölümde farklı bir tabloyla karşılaştık. Bize verilen tek şey ise antrenman listesiydi. Kesinlikle yardım almadık. Oysa ki eski deneyimlerden faydalanmak isterdik. Bunların tümü bizim için bir handikaptı, dedi.

Yeniden Adayım

Başkan adaylığını ise şöyle açıkladı; yakın bir zamanda olağan kongre yapılacak. Ben buradan yeniden aday olduğumu ifade etmek istiyorum. Geçmiş dönemde başarılı değildik. Ancak geleceğe her daim umutlu bir biçimde bakmak gerekiyor. Başka kişilerin de aday olmasını isterim. Çünkü rekabet her zaman iyidir. Aynı zamanda takımın ivmesini de arttırır. Umarım yeniden seçilirim. Kongreyi pandemi şartları olmasına rağmen en kalabalık şekilde yapmak istiyoruz. Çok güzel geçeceğine inanıyorum, dedi.

Büyük umutlarla bundan 3 sene önce seçilen Ali Koç, göreve geldikten sonra hem oyuncu kadrosunda hem de teknik ekipte çok büyük değişikliklere imza attı. İlk sene küme düşmemeye oynayan takım, daha sonra orta sıralarda mücadele etti. Geçtiğimiz yıl ise yoluna Emre ile devam eden ekip, ligi ikinci sırada tamamladı.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*