Ali Koç’tan Önemli Açıklamalar

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, gündemi değerlendirdi. Büyük bir hayal kırıklığı yaşayan sarı lacivertlilerde önümüzde sezon hocalık koltuğuna kimin oturacağı konusunda isim vermeyen başkan, zamana dair ipuçları verdi.

Seyirci Önemli

Ali Koç şunları söyledi; şu an için sağlığım iyi. Hepinizin bildiği gibi ben de Kovid geçirdim ve atlattım. Geçtiğim yaz özellikle her şeyin daha güzel olacağını düşünüyordum. Ancak ne yazık ki önlemleri almadık, gevşemenin sonrasında vakalar da arttı. Bundan dolayı herkesin bir an önce aşı olması lazım. Çünkü seyircinin ne kadar önemli olduğunu açık bir biçimde gördük. Hem biz hem de diğer takımlar bir sezon daha seyirci olmadan oynayamaz, dedi.

Hoca Yakın Zamanda Açıklanacak

Başkan aynı zamanda sarı lacivertlilerin çok merak ettiği yeni teknik direktör konusunda da konuştu ve şunları ifade etti; birçok kişi hocanın kim olacağını soruyor. Bu konuda çok uzun bir çalışma yaptık. Deyim yerindeyse ince eleyip sık dokuduk. Birçok hoca adayı vardı. Pazartesi günü bu konu tam olarak netleşmiş olacak. Taraftarlarımızdan biraz daha sabır istiyorum. Aynı zamanda paniğe gerek yok. İyi bir hoca gelecek.

Onlara düşen şey ise yeni teknik direktöre sahip çıkmaları. Bazıları Favre’nin adını çok uzun bir zaman boyunca zikretti. Ancak kendisiyle hiçbir şekilde görüşmedik. Çünkü onun bize uygun olmadığını gördüm. Kendisi iyi bir hoca olabilir. Fakat baskıya çok gelemiyor. Türkiye’deki ortam ise malum. Bu yüzden başka bir hoca söz konusu.

Attila bizim en iyi futbolcularımızdan birisi. Geçen sene takıma katmıştık. Çok iyi işler çıkardı. Şu an milli takım forması altında mücadele ediyor. Değerini katlamış durumda. Eğer bu oyuncuyu almak istiyorlarsa kapının 20 milyon Euro’dan açıldığını ifade etmem lazım. Altında bir fiyat söz konusu olamaz.

Forvet hattına güçlendirme yapıyoruz. Serdar Dursun uzun bir süreden beri takip ettiğimiz oyuncularımızın arasında yer alıyordu. Çok başarılı bir isim. Büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. En fazla 5 oyuncuyu daha alacağız. Böylelikle süreç tamamlanacak. Seneye umarım başarılı olacağız, dedi.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*