Burak Yılmaz Fransa’da Yılın Futbolcusu Seçildi

Bu sene Fransız takımı Lille ile şampiyonluk yaşayan Burak Yılmaz, sezon sonunda yapılan oylamanın ardından yılın oyuncusu seçildi. Milli futbolcumuz böylelikle çok büyük bir gurur yaşadı.

Yüzde 52 Oy Aldı

Geçtiğimiz yıl flaş bir transfer ile Beşiktaş takımından Fransızların ünlü ekibi Lille’e transfer olan Burak Yılmaz, bu sezon elde edilmiş olan şampiyonlukta çok büyük bir pay sahibi olduğu. Hem attığı hem de attığı goller sayesinde takımını sırtlayan tecrübeli isim, kulübün yapmış olduğu yılın oyuncusu oylamasında da ilk sırayı aldı.

Diğer adayların ardından sıyrılan milli oyuncumuz, tam yüzde 52.5 oy ile bu onura layık görüldü. Onu yüzde 28.7 ile Maignan ve yüzde 9.6 ile de Andre izledi. Böylelikle Burak’ın Lille taraftarlarının kalbinde çok önemli bir yerinin olduğu anlaşılmış oldu. Bu yıl oynadığı maçlarda tam 18 gol atan oyuncumuz daha önce hem Nisan hem de Aralık aylarında en iyi oyuncu seçilmişti. Sezon sonunda da yılın futbolcusu seçilen milli isim, kulüp tarafından paylaşılmış Türkçe tebrikler kelimesiyle onure edildi.

Sakatlığa Rağmen Toparlandı

Bu sene içerisinde sakatlık yaşayan oyuncu, buna rağmen kısa bir zaman dilimi içerisinde toparlanmasını bildi. Sezon boyunca birçok gole imza atan 35 yaşındaki futbolcu, özellikle ligin sonlarına doğru kritik çok sayıda maçta ağları havalandırmasını bildi. Aynı zamanda takımın penaltıcısı olan Burak, şampiyonluk karşılaşmasında da penaltıdan gol buldu. 35 yaşında olan oyuncu benzer bir performansı Türkiye milli takımıyla da göstermekte.

Son olarak Moldova milli takımına karşı oynanan ve ay yıldızlı ekibimizin 2-0 kazandığı müsabakada Burak Yılmaz klasını göstermiş ve Hakan Çalhanoğlu’nun mükemmel topuk pasını değerlendirerek topu kalecinin solundan ağlara göndermesini bilmişti. Adeta ikinci baharını yaşayan oyuncunun Euro 2020’de en büyük kozumuz olduğu birçok kişi tarafından açık bir biçimde ifade ediliyor. Şimdi merak edilen temel konu ise başarılı futbolcunun önümüzdeki sene kariyerine hangi takımda devam edeceği. Gelen haberlere göre Lille futbolcuyla devam etmek istiyor. Burak’ın bu konuda nasıl bir yanıt vereceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*