Caner Erkin 6.Sırada!

Henüz 32 yaşındaki sol bek Caner erkin Fenerbahçe takımının önemli isimlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Belirlenen ve incelenen 75 kilit pasa sahip Caner Erkin bir başarı daha göstererek 75 kilit pas ile Messi’nin de önüne geçti.

27 Maçta Caner Erkin

Gerçekleşen 33 maçta toplam 27 kez forma giydiği gözlerden kaçmayan Caner Erkin bu kadar maç sonucunda 8 asist yaptı ve dikkatleri üzerine çekti. Özellikle bu maçlarda 7 kez alınan galibiyet ciddi bir başarı sayılır iken sadece Beşiktaş ile gerçekleşen maçta berabere kalınması ise dikkat çekici unsurlardan biri oldu.

Sol bekler arasında adı ön plana çıkan dikkat çekici başarıları ile Fenerbahçe’nin gözde isimlerinden olan Caner Erkin özellikle son 4 maçında 15 kilit pas yaparak Süper Lig’teki istatistiklerine büyük oranda bir başarı daha ekledi. Toplamda 75 kilit pasa sahip olan Caner Erkin Avrupa’nın toplamdaki 5 büyük lig düşünüldüğünde Messi’yi de geride bırakarak 6.sırayaa yerleşti.

Caner Erkin’in Süper Lig Başarıları

Buna ek olarak 2 asist ve 18 isabetli ortaya sahip Erkin’in başarıları katlanarak artarken toplamda 264 pasa ve yüzde 80lik bir isabet oranına sahip olduğu da belirtildi.

75 kilit pası sayesinde Süper Lig’in en iyi ismi haline gelen Caner Erkin, Avrupa’da ise 6.sıraya yerleşerek başarısına başarı kattı. Gözleri üstüne çeken Caner Erkin’in bu başarısını koruyup koruyamayacağı ise merak edilen sorular arasında.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*