Covid-19 Fenerbahçe Opet’i Etkiledi!

Fenerbahçe Opet, testi pozitif çıkan sporcu sayısının 12’ye yükselmesi nedeniyle Sultanlar Ligi finalinde Vakıfbank ile oynayacağı 3. maça çıkmama kararı aldı.

Fenerbahçe Opet gelen Covid-19 testi sonucunda maça çıkmama kararı aldı. Fenerbahçe Opet 12 tane voleybolcunun testinin pozitif çıkması ile birlikte Vakıfbank ile oynanacak 3 maçtan çekilme kararı aldı.

Sultanlar Ligi’nde oynanacak olan final serisinde Fenerbahçe Opet 3 maça da katılamayacak. Vakıfbank ile oynanacak 3 maçtan çekilmesi birçok dengeyi de değiştirmekle birlikte 12 voleybolcunun korona pozitif olduğu öğrenilmesi sevenlerini endişeye soktu.

Fenerbahçe Resmi Sitesinin Konu ile İlgili Açıklaması

Pcr testlerinin pozitif çıktığını ve 12 voleybolcunun Korona pozitif odluğu öğrenilen Fenerbahçe Opet çözümü finalde oynanacak son 3 maçtan çekilmekte buldu. Oldukça talihsiz bir durum olmakla birlikte önceliği sağlığa veren takım sevenlerini endişeye soktu.

Zaten hali hazırda 13 Nisan 2021 tarihinde oynanan maça da 5 kişi eksik çıkan Fenerbahçe Opet bu durumda 12 oyuncu ile daha fazla oynayamayacağını belirterek bu duruma çekilme kararı aldı.

“İnsan Sağlığı Her Şeyden Önemlidir!”

16 Nisan tarihinde oynanacak olan maç bu nedenle oynanmayacak iken böylesine kritik bir dönemde büyük talihsizlik olarak görüldü. İnsan sağlığını şampiyonluktan ve kupadan önemli gören yönetim kurulunun bu kararı tebrik edilirken bundan sonra ne olacağı ise merak konusu olmakta ve Covid-19 pozitif olan herkese de şifa dilenmekte.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*