Danimarka Kolay Kazandı

Euro2020 son 16 turunda maçlar başladı. Grubumuzda bizi yenerek bir üst tura çıkmaya hak kazanan Galler milli takımı Danimarka ile karşı karşıya geldi ve müsabakayı 4-0 kaybetti.

Danimarka İyi Başladı

Eriksen’in saha içinde yığılmasıyla büyük bir şok yaşayan Danimarka milli takımı, bir üst tura çıkmayı başardı. Kısa sürede toparlanan takım, Türkiye’nin de yer aldığı grupta yer alan Galler ile karşı karşıya geldi. Baştan sona kadar çok iyi bir performans sergileyen Vikingler, müsabakanın 27.dakikasında Dolberg ile öne geçtiler. Böylelikle skor 1-0 oldu. İlk yarıda başka gol olmadı. Ancak Danimarka her anlamda üstünlük kurmasını bildi.

İkinci Devre Gol Yağmuru Yaşandı

Karşılaşmanın ikinci yarısına da yine iyi başlayan ekip Danimarka oldu. İlk golün de sahibi olan Dolberg farkı ikiye çıkardı. Bu gol ise ikinci devrenin hemen başında 48.dakikada geldi. Bunun ardından Galler ataklar geliştirmiş olsa da moral olarak çöktüğü için fazla etkili olamadılar.

Müsabakanın sonuna doğru Danimarka gol yollarındaki üstünlüğünü sürdürmeye devam etti.  Mahle ile 88.dakikada bir gol daha attı. Bundan yalnızca iki dakika sonra Galler milli takımının başarılı oyuncularından birisi olan Harry Wilson kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı. Uzatma dakikalarının dördüncü dakikasında Danimarka Martin ile bir gol daha buldu. Böylelikle müsabaka 4-0 sona erdi. Galler böylelikle turnuvaya veda etmiş oldu. Danimarka ise bir üst tura çıkmasını başardı.

İstatistikler Danimarka’dan Yana

Müsabakada ortaya çıkan istatistiki bilgilere baktığımız zaman Danimarka milli takımının mutlak bir üstünlük kurduğunu görmekteyiz. Galler maç boyunca toplamda 11 şut attı. Ancak bunlardan sadece 1 tanesi kaleyi buldu. Takım yüzde 47 oranında topa sahip oldu. Yüzde 82’lik bir isabetli pas yüzdesi elde etti.

Danimarka ise yüzde 53 oranla topa sahip olurken, müsabaka boyunca tam 16 şut çekmesini bildi. Üstelik bunlardan 8 tanesi kaleyi buldu ve 4 tanesi de gol olarak kayda geçti. Pas sayısı 430 olan Danimarka milli takımı 1 kere ofsayta düştü ve 9 tane de korner kullandı.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*