Euro 2020 F Grubunda 3 Takım da Son 16’ya Kaldı

Büyük bir heyecan fırtınasına sahne olan Euro 2020’de dün gece son grup maçları oynandı. Birçok kişiye göre ölüm grubu olarak tanımlanan F grubunda, aynı anda 3 takım da son 16’ya kalmasını başardı. Oynanan iki maçta da bol gol atıldı.

Portekiz ve Fransa Yenişemedi

Gecenin maçında Portekiz ile Fransa milli takımları karşı karşıya geldi. Son derece çekişmeli müsabakada Portekiz ilk yarıda biraz daha atak bir oyun ortaya koydu. Fransa ceza sahası içerisinde yapılan müdahalenin ardından hakem penaltı noktasını gösterdi. Topun başına gelen takımın efsanevi ismi yaptığı vuruş ile ülkesini öne geçirdi. Portekiz böylelikle büyük bir avantaj yakaladı.

Ancak Fransa milli takımı müsabakayı hiçbir şekilde bırakmadı. Real Madrid formasını giyen oyuncu Benzema, kendi kulübü adına kazanılmış olan penaltıyı ustaca bir vuruşla gole çevirmesini bildi. Böylelikle ilk yarı berabere bitti. İkinci devrede ise Fransa rüzgarı esti. Yine Benzema bir gol attı ve böylelikle Fransa milli takımını ilk defa öne geçirmiş oldu. Ancak Portekiz müsabakayı hiçbir şekilde bırakmadı. Bir penaltı daha kazanan Portekizlilerde topun başına geçen isim yine Ronaldo oldu ve böylelikle müsabaka yeniden berabere geldi.

İki ekibin de kulağı bir taraftan Almanya ile Macaristan arasında oynanan müsabakadaydı. Özellikle son 5 dakikada işi iyiden iyiye rölantiye aldılar. Kendi aralarında paslaşmalar yaptılar. Ancak en çok tartışılan pozisyon duraklama anlarında yaşanan penaltı pozisyonuydu. Ayağa basma olmasına rağmen hakem VAR’a bile gitme gereği duymadı. Karşılaşma da böylelikle beraberlikle sona erdi. İki takım da son 16’ya kalmış oldu.

Almanya İpten Döndü

Gecenin aynı saatte başlayan bir diğer müsabakasında Almanya milli takımı Macaristan ile karşı karşıya geldi. İlk golü Fenerbahçeli oyuncu Adam Szalai attı. Bunun ardından Almanya Kai ile golü buldu. Mutlaka kazanması gereken Macaristan milli ekibi ise Andras ile yeniden öne geçti. Karşılaşmanın bu sonuçla bitmesi halinde Almanya elenecekti. Fakat Leon bulduğu golle bunu engelledi. Böylelikle Macarlar turnuvaya acı bir biçimde veda ettiler.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*