Euro2020’de Son Durum

Türk milli takımının erken elendiği Avrupa futbol şampiyonasında gruplarından çıkan ekipler yavaş yavaş netleşiyor.

A Grubunda Müsabakalar Tamamlandı

Ay yıldızlıların da yer aldığı A grubunda maçların tümü sona erdi. Başından beri favori olarak gösterilen İtalya, oynamış olduğu 3 müsabakayı da kazanmasını bildi ve tam 9 puanla grup lideri oldu. Mavi beyazlılar son olarak Galler ile karşı karşıya gelmişlerdi. Rakiplerini tek golle geçmeyi başardılar.

Grubun ikinci sırasında ise Galler milli takımı yer alıyor. İlk maçında İsviçre ile berabere kalan ekip, Türkiye’yi de 2-0 ile geçmesini başarmıştı. Son maçında İtalya’ya tek golle kaybetmesine rağmen ikinci oldular. Puanları ise 4. Aynı puana sahip olan bir diğer takım ise İsviçre oldu. Ay yıldızlıları 3-1 ile geçerken üçüncü sıraya yerleştiler. En iyi üçüncüler arasında yer alarak gruptan çıkma ihtimalleri çok yüksek.

Türk milli takımı ise tarihinin en kötü performanslarından birisine imza attı. 3 maçta sadece 1 gol kaydedebildi. Kalesinde ise 8 gol gördü. Eksi 7 averaj ile grubun sonuncu sırasında yer aldı. Puansız olarak turnuvaya veda eden Türkiye yurda döndü. Şenol Güneş’in istifa edip etmeyeceği ise belli değil.

C Grubu Sona Erdi

Eleme maçlarında grubumuzda yer alan ve rahat bir şekilde yendiğimiz Hollanda, C grubunu lider olarak tamamladı. Oynamış olduğu 3 maçı da çok kolay bir biçimde. Rakip kaleye tam 8 gol yollamasını bildi. Kalesinde ise 2 gol gördü. Son olarak Kuzey Makedonya’yı 3-0 yenmesini başardılar. İkinci sırada ise grubun sürpriz takımlarından olan Avusturya bulunuyor. Birçok kişi kendilerinin üst sıraya çıkacağını beklemiyordu.

Ancak Avusturya milli takımı çıktığı 3 maçta 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldı. 4 gol atıp, 3 gol yediler. Dün akşam oynanan müsabakada rakibi Ukrayna’yı tek golle mağlup ettiler. Ukrayna ise grupta sadece tek bir galibiyet alabildi. Grubu üçüncü sırada bitirdiler. Üst tura çıkıp çıkmayacakları, tüm maçların tamamlanmasının ardından belli olacak. Son sırada ise Kuzey Makedonya bulunuyor. Sıfır çeken milli takım 8 gol yedi ve 2 gol attı.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*