Fatih Terim Marcao Hakkında Konuştu

Lig maçında deplasmanda Giresunspor’u mağlup eden Galatasaray, başarılı oyuncusu Marcao’nun Kerem’i yumruklamasıyla şoka uğramıştı. Karşılaşma sonrasında sessizliğini koruyan teknik direktör Fatih Terim, konu hakkında bugün önemli açıklamalarda bulundu.

Cezasını Çekecek

Fatih Terim Marcao hakkında şunları ifade etti; Marcao bizim değerli bir oyuncumuz. Aynı şekilde Kerem de öyle. Marcao çok büyük bir hata yaptı. Bu tip şeylere tolerans göstermemiz kesinlikle söz konusu değil. Bu yüzden kendisini kadro dışı bıraktım. Cezasını çekmeye başladı ve bunun devamı da gelecek. Biz sarı kırmızılı camia olarak sahip olduğumuz değerlerden hiçbir şekilde taviz vermeyiz. Hem menfaatlerimizi hem de sahip olduğumuz kimliğimizi korumasını biliriz. Bu konuda özellikle taraftarın içi rahat olsun, dedi.

Olayları Çarpıtmamak Lazım

Konuşmalarına devam eden deneyimi hoca aynı zamanda şunları söyledi; yapılan hatanın affedilmesi gibi bir durum hiçbir şekilde söz konusu değildir. Kendisi hakkında çok ciddi bir karar verilecek. Bunu yönetim alacak ve elbette ben de bu konuda tam bir yetkiye sahibim. Fakat durumları hiçbir zaman büyütmemek gerekiyor. Her takımda, antrenmanda böyle şeylerin olması normaldir. Bazen bir saat sonra bazen ise bir gün sonra sona erer. Benim burada dikkat çekmek istediğim şey ise bazılarının bizi yönlendirmeye çalışması. Böyle bir şeyi kabul etmeyiz. Olay bizim iç meselemiz. Zaten iki taraf da buna dair açıklama yaptı ve bu tatsızlık sona erdi, dedi.

Özür Diledi

Son olarak Terim şunları da ekledi; Marcao ile Kerem arasında sadece 2 yaşlık bir fark var. Buna göre yaşanan şeylerin değerlendirilmesi gerekiyor. Kendisi zaten özrünü diledi. Bu noktada bir sıkıntı yok. Ayrıca yapmış olduğu açıklamada, verilecek olan cezaya hiçbir şekilde itiraz etmeyeceğini de dile getirdi. Bunlar olabilecek şeyler. Önemli olan şey ise krizi doğru bir biçimde yönetmek. Oyuncularımızın bu tip tavırlar içerisine girmesini elbette kabul etmeyeceğiz. Ancak onları insanların önüne atma gibi bir durum da söz konusu olamaz. Her iki oyuncumun da bu olay sonrasında çok çabuk toparlanacağını düşünüyorum, dedi.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*