Fenerbahçe Ekonomik Sıkıntıları Aşmaya Çalışıyor!

Fenerbahçe yönetimi tarafından 8 villanın ve 1 lüks dairenin satıldığı belirtildikten sonra bunun sebebi merak edilmiş idi. Aziz Yıldırım döneminden miras kalan 8 villa ve 1 lüks dairenin satışı ekonomik nedenler ile gerçekleşmiş durumda.

PandemiFernbahçe’yi Zor Durumda Bıraktı!

Özellikle pandemi nedeni ile gerçekleşen ekonomik sıkıntıları aşmak için Fenerbahçe pek çok şey yapmakla birlikte buna en olarak Aziz yıldırım döneminde Fenerbahçe’ye dahil olan 8 villa ve 1 adet lüks dairenin satılması söz konusu oldu. Buradan 40 milyonluk bir kazanç elde edilmesi takımı bir süre rahatlatacak bir görünüyor.

Medicana Grubu ile yapılan anlaşmalar sonucunda Emlakların üzerindeki temlik işlemlerini kaldırtarak toplamda 9 gayrimenkulü satışa çıkardı. Buradan kulübe 40 milyonluk TLlik bir giriş sağlandı.

Hüseyin Bozkurt Süreci Yönetti

Bu gayrimenkuller Fenerbahçe Üniversitesi kurulur iken YÖK’te teminat olarak gösterilen gayrimenkuller idi. Bu gayrimenkullerin üzerinde yer alan temlik işlemi kaldırıldı ve Fenerbahçe’nin kasasına 40 milyonluk bir giriş sağlandı.

Elbette bu işlemin gerçekleşebilmesi için Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt 50 milyon lirayı vakfa verdi ve temlik kaldırıldı. Aynı zamanda YÖK’e vaat edilen şeyler de yerli yerinde durmuş oldu. Bu durum nedeniyle oldukça takdir gören Hüseyin Bozkurt bu süreçte hem takımı hem de üniversiteyi kurtararak önemli bir başarıya imza attı ve Fenerbahçe için bir adım daha atılmış oldu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*