Fenerbahçe Finale Çıkamayacak!

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Finali Fenerbahçe tarafından son dakika kaybedilerek taraftarları ve takım için üzücü bir sonuca yol açtı. Fenerbahçe Ekaterinburg’a yenildi ve bu yenilgi çok az bir fark ile yani 88-84 şekilde sona erdi.

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Finali Nasıl Gelişti?

Maçın başlangıcı 10-10 bir eşitlenme ile sona erse de bu durum bu şekilde devam etmedi. İlk çeyreği de 21’e 20 şeklinde bitiren iki takım sonlara doğru Ekaterinburg’un attığı birkaç atış ile aradaki yakınlığın son bulması ve Ekaterinburg’un kazanması ile sonuçlandı.

88-84 şekilde sona eren maçın bu kadar yakın sonuçlar ile bitmesi Fenerbahçe taraftarlarını üzse de burada finalin kaybedilmesi daha büyük bir üzüntü sebebi idi.

Özellikle üçüncü çeyreğin ardından aradaki fark 10 sayı civarında iken kısa sürede bu fark kapatılsa da bu sonucu etkileyemedi ve Fenerbahçe kıl payı FIBA Avrupa Ligi Dörtlü Finalde daha fazla ilerleyemedi.

Son periyoda 68-61 öncelik ile giren Ekaterinburg bunu devam ettirerek 4 puan fark ile maçı kazandı ve finale çıkmaya hak kazandı.

Ekaterinburg-Fenerbahçe

Wolkswagen Arena’da gerçekleşen basketbol maçında hakemler Alman CarstenStraube, Letonyalı GatisSalins ve İtalyan Beniamino Manuel Attard idi. Birinci periyotta 21-22 gibi bir yakınlık sağlanır iken devrede 48-55 haline gelen fark 3.periyotta kendini 61-68 olarak gösterdi. Son olarak 84-88 şeklinde biten maç Fenerbahçe’nin sevenlerini üzdü.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*