Fransa’dan Erken Veda

Tam bir gol düellosu şeklinde geçen Fransa – İsviçre mücadelesinde gülen taraf grubumuzdan çıkan İsviçre oldu. Karşılıklı gollerin sonrasında penaltılara giden mücadelede Fransa turnuvaya veda etti ve elendi.

İlk Gol İsviçre’den

Fransa milli takımı birçok otoriteye göre turnuvanın favorileri arasındaydı. Ancak karşılaşmaya çok daha iyi başlayan taraf İsviçre oldu. Özellikle Seferoviç ile pozisyon bulan kırmızı beyazlılar, aynı oyuncunun ayağından çıkan ve 15.dakikada gelen golle öne geçmesini bildi. Bunun ardından maç karşılıklı ataklarla geçti. Mücadelenin ikinci yarısında Fransa milli takımı çok daha iyi bir oyun ortaya koydu. İsviçre kazanmış olduğu penaltıyı kaçırınca, Fransızlar oyuna ağırlığını koymasını bildiler.

Uzun bir aradan sonra milli takıma geri dönen Karim Benzema, 57.dakikada kendi çabasıyla adeta yoktan var etmiş olduğu pozisyonla beraberliği yakaladı. Aynı oyuncu bundan sadece 2 dakika sonra kale çizgisinden kafa vuruşuyla bir gol daha buldu. Artık İsviçre’nin iyice oyundan düşmesini çok iyi bir şekilde değerlendiren Fransa, Pogba’nın 90’a attığı gol vuruşu sayesinde farkı da açmasını bildi. Böylelikle birçok kişi artık mücadelenin böyle sonuçlanacağını düşünmeye başladı.

Fakat İsviçre maçı bırakmadı. Önce Seferoviç ile farkı indirmeyi başardılar. Ardından ise 90.dakikada Gavranoviç maçın skorunu tayin etti. Böylelikle karşılaşma uzatmalara gitti. İki devrede de gol olmayınca seri atışlara geçildi.

İsviçre Penaltılarla Güldü

Penaltı atışları iki takım açısından da artık sonun başlangıcı anlamına geliyordu. Hem Fransa hem de İsviçre en iyi penaltıcılarını seçti. Bunun sonrasında vuruş yapmak için oyuncular topun başına geldiler. Herkes sırasıyla atışını yaptı ve kaçırmadı. Fransa milli takımının en başarılı oyuncularından birisi olan ve aynı zamanda PSG formasını giyen Mbappe, kendisinden hiç de beklenmeyecek şekilde penaltı atışını kaçırdı.

İsviçre milli ekibinin kalecisi köşeyi tahmin ederek topu çıkardı. Böylelikle Fransa, birçok kişinin tahminlerini boşa çıkararak turnuvadan elenmiş oldu. İsviçre milli takımı ise tam anlamıyla büyük bir sürprize imza attılar. Önümüzdeki karşılaşmalar şimdiden büyük bir heyecanla bekleniyor. Otoriteler milli ekibin ortaya koymuş olduğu oyunu övdüler.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*