La Liga’da Son Durum

Uzun yıllar boyunca Real Madrid ile Barcelona takımlarının şampiyonluk çekişmesine sahne olan La Liga’da bu sene Atletico Madrid, göstermiş olduğu başarılarla öne çıkıyor. Şu an için ligin zirvesinde bulunan takımın ipi önde göğüsleyip göğüsleyemeyeceği merak konusu.

Atletico Madrid Zirvede

Bu sene Atletico Madrid, hem Real hem de Barcelona’nın hegemonyasına bir son vermek istiyor. Çok uzun yıllardan beri Diego Simeone tarafından çalıştırılan takım son derece iyi bir kadroya sahip. Aynı zamanda geçmiş yıllarda sürekli ilk 4 içerisinde yer alıyordu. Her ne kadar ortaya koymuş olduğu futbol çok büyük bir beğeni almasa da sonuç odaklı olmasından dolayı taraftarların memnun olduklarını ifade etmek lazım.

Sezona çok iyi başlayan takım üst üste almış olduğu başarılı sonuçların ardından ligin zirvesine yerleşmesini bildi. Ancak son 5 haftada çok da istikrarlı sonuçlar söz konusu değil. Bu 5 müsabakada 2 kere galip gelen takım, bir kere mağlup oldu ve 2 defa da berabere kaldı. Son karşılaşmadan golsüz bir biçimde beraberlikle ayrıldılar.

Bu sene 27 maça çıkan takım bunların 19 tanesini galibiyetle tamamlanmasını bildi. 6 karşılaşma ise beraberlikle sona erdi. 2 kere yenilen başkent temsilcisi, rakip kalelere 61 gol yolları. Kalesinde ise 18 gol gördü. Ligin en az gol yiyen takımı durumunda. 63 puanla zirvede.

Barcelona Toparlanıyor

Katalan takımı Barcelona ise kötü başladığı ligde son haftalarda aldığı galibiyetlerin sonrasında toparlandı. 4 maçtan beri yenilgi yüzü görmeyen ve bu müsabakalarda 12 puan toplayan Barcelona, liderin sadece 4 puan gerisinde yer alıyor. Ligin en çok gol atan takımı ve tam 61 gol buldular. Messi, ilerlemiş yaşına rağmen takıma hayat vermeye devam ediyor.

Real Madrid Takibi Devam Ettiriyor

Real Madrid, şampiyonluğun bir diğer önemli adayı olarak dikkat çekmekte. İki hafta boyunca üst aldığı beraberliklerin sonrasında liderin gerisine düşen takım, en son müsabakasında farklı bir şekilde galip gelmesini bildi. Başkent temsilcisi bu sene ligde 57 puan topladı. Barcelona ile arasında 2 ve lider ile 6 puanlık fark bulunuyor.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*