Lille Mutlu Sona Ulaştı

3 Türk oyuncusuyla dikkat çeken ve bu sene son derece iyi bir performans ortaya koyan Fransız takımı Lille, şampiyonluğa ulaşmasını bildi. Kutlamaların  ardından milli oyuncularımız alınan başarıyı değerlendirdiler

Rakibini Yenmesini Bildi

Bu sene harika işlere imza atan ve kadrosunda yer alan Burak, Yusuf ve Zeki ile birçok rakibini yenen Lille, Fransa liginin son haftasında deplasmanda Angers ile karşı karşıya geldi. Lille, rakibini 2-1 yenerek tam 10 yıl sonra mutlu sona ulaşmasının bildi. Karşılaşmanın ilk golü David’den geldi. İlk yarının uzatmalarında ise kazanılan penaltıyı Burak Yılmaz gole çevirmesini bildi. Son saniyelerde gelen Angers takımının golü durumu değiştirmedi. Lille, PSG önünde şampiyon oldu.

Kariyerimdeki En Önemli Şampiyonluklardan Birisi

Burak Yılmaz maç sonunda yapmış olduğu açıklamada şunları dedi; hem mutlu hem de çok gururluyum. Çünkü bu takıma geldiğim zaman zaten amacımın şampiyonluk olduğunu söylemiştim. Kadro kalitemiz oldukça iyiydi. Aynı zamanda müthiş bir sinerji yakaladık. Üst üste galibiyetler aldık. Dünyanın en iyi ve en pahalı takımlarından birisi olan PSG’ye karşı mücadele ettik. Rakibimizin Neymar ve Mbappe gibi oyuncuları vardı. Fakat biz geride kalmadık. Takım ruhunu ortaya koyduk. Son maçımızdan önce de şampiyonluk ilan edebilirdik. Ancak her şey en son müsabakaya kaldı. Kesinlikle alınan bu önemli başarının benim için yeri oldukça farklı, dedi.

Özgüvenimiz Arttı

Lille takımının bir diğer Türk oyuncusu olan Yusuf Yazıcı ise şunları söyledi; şampiyonluk gerçekten benim için harika bir duygu. Daha önce bunu hiçbir zaman yaşamamıştım. İlk defa bir Fransız takımında buna kavuştum. Bu sene gerçekten çok iyi bir oyun ortaya koyduk. Aynı zamanda oldukça fazla yorulduk. Önce Türkiye’yi sonrasında ise Trabzon’u burada en iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum.

Sırada Avrupa kupası maçları var. Oldukça farklı bir arena. Kıtanın en başarılı takımları burada olacak. En iyi sonuçla döneceğimize inanıyorum. Özgüvenim de yerine gelmiş durumda. İnşallah gidebileceğimiz yere kadar devam edeceğiz. Elbette şampiyon olmak hem benim hem de diğer takım arkadaşlarımın ortak rüyası, dedi.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*