Mancini’den Türkiye’ye Övgü

İtalyan milli takımı ile harika işlere imza atan ve Euro 2020 öncesinde dikkat çeken Mancini, hem grubu değerlendirdi hem de geleceğe yönelik öngörülerde bulundu. Başarılı isim, Türk milli takımımız hakkında da olumlu yorumlara imza attı.

İyi Bir Hava Yakaladık

Basın toplantısı düzenleyen ve Euro2020 başlamadan önce son durumu değerlendiren İtalya milli takımı teknik direktörün Mancini şunları ifade etti; Ekip olarak son derece iyiyiz. Uzun bir dönemden beri bu turnuva için hazırlıklarımızı devam ettiriyoruz. Güzel bir atmosfer ortaya çıktı. Oyuncularım ve ben oldukça mutluyuz. Bu da başarıya giden yolda büyük bir öneme sahip. Benim amacın her daim daha iyiyi elde etmek. Skor elbette çok önemli. Fakat iyi oyun olmadan bunun bir anlamı yok.

Immobile Önemli Bir İsim

Konuşmalarına devam eden Mancini şöyle konuştu; İyi futbol ortaya koyabilmek için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Bu konuda çok büyük mesafeler kaydetmiş olduğumuzu ifade etmem lazım. Kadromuz oldukça kaliteli. Immobile bunlardan birisi. Onun işi gol atmak. Bunu çok rahat bir biçimde yapıyor. Bazen ise arkadaşlarına yardımcı olmakta. Onun ortaya koymuş olduğu performanstan mutluyum. Genç futbolculara her zaman şans vermek istiyorum. Bunun için de birçok yeni oyuncuyu oynattım. Zaten sezonu çok iyi bir biçimde geçirmişlerdi. Berardi bunun en güzel örneği. Euro2020’de beni yanıltmayacağını düşünüyorum.

Türkiye Son Derece Güçlü Bir Takım

Mancini aynı zamanda turnuvadaki grubu hakkında da konuşarak şunları dile getirdi; oldukça zor bir grup içerisinde yer alıyoruz. Kesinlikle zayıf bir takım yok. Açılış maçını Türk milli takımı ile oynayacağız. Son dönemde büyük bir ivme kaydettiler. Türkiye futbol anlamında çok gelişti. Oyuncularına baktığım zaman fiziki anlamda çok başarılı olduklarını görüyorum. Ayrıca teknik kapasitesi yüksek olan çok sayıda isim var.

Zaten bu tip organizasyonlarda kötü bir takım yoktur. Gerek İsveç gerekse Galler için de aynı şeyleri söylemek lazım. O yüzden üç maç da zorlu. Buna rağmen gruptan çıkmak adına elimizden gelenin en iyisini ortaya koyacağız, dedi.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*