Mesut Özil’den Açıklamalar

Geçen sezon Fenerbahçe forması giymeye başlayan Mesut Özil, takımın içinde bulunduğu son durum ve önümüzdeki sezonla alakalı oldukça önemli açıklamalar yaptı.

Kupayı Almak İstiyoruz

Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarını Topuk Yaylasında sürdürüyor. Takımın en önemli silahlarından birisi olan Mesut Özil, antrenman sonrasında oldukça önemli açıklamalar yaptı ve şunları söyledi; geçen sezon bizim açımızdan çok iyi geçmedi. Son haftaya kadar şampiyonluk yarışı içinde olmamıza rağmen kupayı alamadık. Ancak bu yıl her şeyin farklı olacağını düşünüyorum. Yeni hocamız geldi. Çok çalışıyoruz. Oyun tarzını kısa bir zaman dilimi içerisinde oturtmasını bildi. Bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Oyuncular ve ben çalışmaktayız. Önümüzdeki yıl için çok pozitif düşünüyoruz. Bana göre kupayı alacağız. Elbette bunu sağlayabilmek adına elimizden gelen her şeyi yapmamız lazım, dedi.

Hücum Oynayacağız

Başarılı oyuncu aynı zamanda şunları ifade etti; Pereira ile beraber takımın atağa geçeceğini düşünüyorum. Bunu hissetmek mümkün. Başarılı bir hoca ve zaten gitmiş olduğu takımlarda bunu çok açık bir biçimde gösterdi. Antrenmanlar boyunca bizimle çok yakından ilgileniyor. Kapısının her zaman kendilerine sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Aynı zamanda oynatmak istediği futbolu da biliyoruz. Her daim hücumdan yana bir oyun ortaya koyabilmek adına bizi motive ediyor. Şu ana kadar bunda büyük bir başarı elde ettiğimizi söylemek lazım. Ancak önemli olan nokta lig başladıktan sonra bunu sahaya yansıtabilmek. İşler şu an için iyi gidiyor, dedi.

Portekizli başarılı hoca Pereira, daha önce Fenerbahçe takımında bir sezon boyunca görev yapmıştı. O sene Fenerbahçe hem iyi bir ortaya koydu hem de özellikle Avrupa güzel başarılar elde etti. Ancak ligin sonunu getiremedi. Beşiktaş o sene şampiyon oldu ve sarı lacivertli takım ise sezonu ikinci sırada bitirdi. Bu yıl ligin sona ermesinden sonra Fenerbahçe birçok farklı isim ile görüştü. Ancak bu hocaların hiçbirisi sarı lacivertlilerin yapmış olduğu teklifi kabul etmediler. Bunun sonrasında Ali Koç Pereira ile bir görüşme yaptı ve takımın başına onu yeniden geçirme kararı aldı.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*