Milli Takım Dökülüyor

Birçok otoriteye göre tarihinin en iyi jenerasyonuna sahip olan Türk milli futbol takımı, Euro 2020 turnuvasında adeta tel tel döküldü. Şu ana kadar oynamış olduğu iki müsabakayı da kaybeden ay yıldızlıların gruptan çıkma ihtimali mucizelere kalmış durumda.

Açılış Maçında Büyük Hüsran

Milliler turnuvanın açılış maçında Roma’da İtalya ile karşı karşıya geldi. Uzun bir süreden beri yenilmeyen İtalya milli takımı, kendi evinde oynamanın vermiş olduğu avantajla da çok iyi bir başlangıç yaptı. Daha ilk yarıdan itibaren kalemizi abluka altına aldı. Ancak bir türlü istenilen gol gelmedi. Türkiye ise bu müsabakanın ilk yarısında atak geliştirme konusunda aciz kaldı.

İkinci devrenin 53.dakikasında Merih’in kendi kalesine atmış olduğu golle mavi beyazlı ekip öne geçti. Bunu 66.dakikada Immobile’nin golü izledi. Insigne ile skor tayin edilmiş oldu. Tüm dünyanın gözünün kulağının olduğu açılış maçını İtalya milli takımı tam 3 farkla kazanmasını bildi. Ortaya konulan milli takım oyunu ise çok büyük bir tepki aldı.

Galler, Millilere Acımadı

İtalya’nın çok güçlü olmasından dolayı alınan ilk mağlubiyet her ne kadar tolere edilse de, Galler karşısında gelecek olası bir mağlubiyet ortalığın karışmasına neden olacaktı. Milli takım bu maça da iyi başlamadı. Pozisyon yaratma konusunda sıkıntılar çekti. Galler ise özellikle defansımızın ardına atmış olduğu toplarla bir kaç kere kaleciyle karşı karşıya kaldı. Üstelik tüm bu yaşananlara rağmen önlem alınmadı. Bu yüzden gol de aynı şekilde 42.dakikada geldi. Ramsey, yine defansın ardına atılmış topu gole çevirdi. Milli takım tüm riskleri alıp saldırmasına rağmen, rakipten uzatmaların beşinci dakikasında gelen gole engel olamadı. Böylelikle iki maçta sıfır çekmiş oldu.

Şenol Güneş’e Sert Eleştiriler

Hem kötü futbol, hem de pozisyon ve gol atma konusunda yaşanan beceriksizlik, Şenol Güneş’e çok sert eleştiriler olarak geri döndü. Aynı zamanda dile getirilmiş olan bir diğer konu ise oyuncu değişiklikleri oldu. Hocanın bazı isimlere, kötü oynamalarına rağmen daha fazla şans vermesi eleştiri konusu olarak dile getirildi. Türkiye’nin gruptan çıkabilmesi için tam anlamıyla bir mucize lazım.

 

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*