Milli Takımdan Kötü Kapanış

İlk iki maçını kaybeden ay yıldızlılar, bir nevi ölüm kalım müsabakası olan İsviçre karşılaşmasında tam anlamıyla havlu attı. Türk milli takımı sahadan 3-1 yenik ayrılarak turnuvaya çok erken veda eti.

İyi Başladık Ama

Euro 2020 kapsamında oynanan ilk iki müsabakadan son derece farklı bir kadro kuran Şenol Güneş, daha hücuma yönelik bir futbol anlayışıyla dikkat çekti. İlk 5 dakikada milli takım tehlikeli ataklar yaptı ancak sonuç alamadı. 6.dakikada Seferoviç, oldukça etkisiz bir vuruş yapmasına rağmen hem defans oyuncularının hem de kaleci Uğurcan’ın hatasından dolayı top ağlarımızla buluştu. Bu golün sonrasında doğal olarak moraller de çöktü. Etkisiz ataklar beraberinde geldi.

İsviçre milli takımının en çok eleştirilen oyuncularından birisi olan Shaqiri, 26.dakikada harika bir gole imza attı. Defansımızın yine seyrettiği pozisyonda ceza sahası dışında müthiş bir vuruş gerçekleştirdi. Uğurcan ise sadece uçarak izlemekle yetindi. Böylelikle skor 26.dakikada 2-0 oldu.

Tek Gol Yetmedi

İkinci yarı ise özellikle sağ kanadımız tam olarak koridor haline geldi. Buradan birçok atakla gelen rakip takım istediği üçüncü golü bulamadı. İlk iki müsabakada oynamayan İrfan Can, mücadelenin bu bölümünde 62.dakikada attığı gol sonrasında farkı bire indirdi. Bu golden sadece 6 dakika sonra Shaqiri, yeniden ağları havalandırınca maç da bu skorla sona erdi. Türkiye turnuvaya erken veda etti.

İstifa Etmeyecek

Maç sonrasında Şenol Güneş’e yöneltilen sorulara hoca net bir yanıt vermese de, ağırlıklı olarak karşılaşmada forma giyen oyuncuları suçladı. Sorumluluğu üstüne almak istememesi ise büyük bir tepki gördü. Bundan dolayı birçok gazeteci ve sosyal medyadan yazan kişi Güneş’in istifa etmesi gerektiğini ifade ettiler. Hocanın ise böyle bir şeye imza atması beklenmiyor.

Birçok otoriteye göre hocanın yapmış olduğu oyuncu tercihleri bu hüsranın en büyük nedenlerinden birisi. Özellikle bazı futbolcular konusunda çok ısrarcı olan Güneş, alınan 3 mağlubiyetin en büyük sorumlularından birisi olarak kabul etmekte. Ancak teknik direktör, maç sonu yapmış olduğu açıklamada buna dair çok net ifadeler kullanmaktan kaçındı.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*