PSG’de Taşlar Yerinden Oynuyor

Arapların takımı satın almasının ardından Fransız ligine adeta ambargo koyan PSG, tüm yatırımlara ve pahalı transferlere rağmen Şampiyonlar liginde istenilen sonuçları bir türlü elde edebilmiş değil. Bundan dolayı bazı yıldız oyuncuların takımdan yollanması gündeme geldi.

Mbappe Gidecek

Fransız takımı PSG, sahip olduğu kadrosuyla dünyanın en pahalı takımlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Uzun yıllardır yerel liginde şampiyonluklar kazanan ekibin en önemli amacı ise devler liginde mutlu sona ulaşmaktı. Ancak bunu şu ana kadar yapabilmiş değiller. Yarı finalde karşı karşıya geldiği Manchester City ekibine deplasmanda mağlup olan takım, yönetimi çok kızdırdı. Bunun faturasının bazı oyunculara kesileceği konuşuluyor.

Birkaç sene önce Monaco takımından transfer edilen ve dünyanın en pahalı oyuncularından birisi olan Mbappe’nin ekipten yollanacağı gelen haberler arasında. Son derece genç ve atletik olan futbolcu, özellikle Neymar ile yaşamış olduğu sıkıntılarla gündeme gelmişti. Futbolcuyla bir süre önce masaya oturulmuş ve kendisine yeni sözleşme teklif edilmiştir. Mbappe ise bunu reddetmişti. Ayrılmayı kafasına koyan oyuncuyla devam edilmeyecek. Başarılı ismin hangi takıma gideceği ise merak ediliyor.

Salah Gelecek

Yine konuşulanlara göre PSG, Mbappe’nin yerine Liverpool takımının yıldızı olarak bilinen Salah ile anlaşacak. Hatta bu konuda planların çok uzun bir zaman dilimi öncesinde yapıldığı söyleniyor. Önümüzdeki günlerde buna dair gelişmelerin yaşanması beklenmekte. Merak edilen bir diğer konu ise takımın önemli isimlerinden olan Neymar’ın durumu.

Bu noktada yine bazı dedikodular ve söylentiler söz konusu. Kariyerinde henüz şampiyonlar ligi şampiyonluğu bulunmayan isim, bundan dolayı son derece rahatsız. Aynı zamanda ortaya koymuş olduğu futbol da çok büyük eleştirileri beraberinde getirmekte. İşte bu yüzden Neymar’ın kulüpten ayrılmak istediği biliniyor.

Uzun yıllardan beri şampiyonlar liginde istenilen başarıyı gösteremeyen Barcelona’nın, eski oyuncusunu alabilmek için pusuda beklediği dile getirilmiş durumda. Hatta bu konuda ifade edilen bir rakam bile var. Onun da 100 milyon Euro olduğu konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde yaşanacak olan bu gelişmelere dair hem PSG taraftarları hem de kamuoyu büyük bir merak içerisinde.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*