Son 16’ya Kalan Takımların Maçları Başlıyor

Euro2020 turnuvasında grup maçlarının sona ermesinden sonra son 16 müsabakaları cumartesi günü oynanacak olan karşılaşmalarla devam edecek.

Cumartesi Günü İki Maç Var

Son 16 turunda ilk müsabakada Galler ile Danimarka karşı karşıya gelecek. Galler milli takımı bizim grubumuzda yer alıyordu. İlk mücadelesinde İsviçre ile berabere kaldı. Sonraki maçta ise ay yıldızlı ekibimizi iki golle geçmesini başardılar. Son müsabakada ise İtalya’ya yenildiler. Türk milli takımı başarılı olsaydı, Galler’in yerine Danimarka ile karşı karşıya gelecekti.

Günün iki maçında ise İtalya ve Avusturya karşılaşacak. İtalya son derece iyi bir jenerasyon yakaladı. Grubumuzda yer alan gök mavililer, oynamış olduğu üç maçı da çok rahat bir biçimde kazanmasını bildiler. Böylelikle tam 9 puan topladılar. Rakipleri ise Avusturya oldu. Avusturya turnuvanın sürpriz ekiplerinden birisi. Birçok kişi gruptan çıkmasını beklemiyordu. Ancak buna rağmen başarılı oldular. İki takımın mücadelesinde İtalya favori olarak gösteriliyor. Kazanması durumunda adını çeyrek finale yazdıracak.

Pazar Günü Maçlar Devam Edecek

Pazar gününde yine iki maçla devam edilecek. Hollanda ve Çek Cumhuriyeti günün ilk maçında saat 19’da karşı karşıya gelecekler. Hollanda milli takımı C grubunda yer alıyordu. Çıkmış olduğu 3 maçı da kazanmasını bildi. Tam 8 gol atarken, kalesinde ise 2 gol gördü. Çek Cumhuriyeti ise son derece zorlu olan D grubundan üçüncü sırada çıkmayı başardı.  İki ekibin mücadelesinde kazanan tarafın kim olacağı çok merak ediliyor. Ancak Hollanda milli takımının daha avantajlı olduğu belirtiliyor.

Diğer mücadele ise Belçika ile Portekiz arasında oynanacak. Belçika milli takımı son dünya kupasında büyük bir başarı elde etmiş ve yarı finale kadar çıkmayı başarmıştı. Gruptan da çok fazla zorlanmadan çıktılar. Portekiz ise grubun ilk müsabakasında Macaristan’ı yendiler. Sonraki maçta Almanya karşısında mağlup oldular. En son mücadelede ise Fransa milli takımıyla berabere kaldılar. Bu son 16 turunun ilk karşılaşması Pazar günü 22’de oynanacak. Her ne kadar Ronaldo gibi bir yıldıza sahip olmasına rağmen Portekiz’in kazanmasına sürpriz gözüyle bakılıyor.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*