TVF Aday Kadrosunu Açıkladı!

Türkiye Voleybol Federsayonu, bu yıl oldukça yoğun bir dönem geçirecek A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın aday kadrosunu duyurdu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın aday kadrosunu duyuran Türkiye Voleybol Federasyonu hızlı ve ciddi bir süreç yürüttüğünü de belirtti.

TVF Süreci Açıkladı

Özellikle boy göstereceği yerler nedeni ile takımın başarısını ve beraberinde kadrosunu önemseyen TVF bu konuda da birtakım açıklamalar yaparak takımın nerelerde yer alacağını da belirtti. FIVB Voleybol Millet Ligi ile birlikte Tokyo Olimpiyat Oyunları ve CEV Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak takım için pek çok voleybol severin heyecanları da dile getirildi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Maç Süreçleri

Öncelikle 25 Mayıs’ta başlatan süreçten 25 Haziran’a kadar devam edecek olan Voleybol Milletler Ligi’nde yer alacak olan takım birçok ülkenin milli voleybol takımı ile karşılaşacak. Bunlarda bazıları; ABD, Çin, Güney Kore, Hollanda, İtalya, Belçika, Rusya, Tayland ve Sırbistan olduğu belirtildi.

Ardından 23 Temmuz’da ilk kez başlayacak olan ve 8 Ağustos’ta bitecek olan Tokyo Olimpiyatları için de Çin, ABD, İtalya, Arjantin ve Rusya ile karşılaşacağı da bilinmekte.

Voleybol takımımız son olarak 19 Ağustos’ta başlayacak ve 5 Eylül’de bitecek olan CEV Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak.

4 aylık bir süreçte birçok maça çıkacak takımın şimdiden çalışmaya başladığı ve basketbolcuların da bireysel olarak çalışmalarını ilk günden beri sürdürdüğü bilinmekte.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*