Vakıfbank Sultanlar Ligi Şampiyonu!

Fenerbahçe Opet maça çıkamadığı için hükmen yenik kabul edilerek Vakıfbank’ın bu sezonki kazanan olması dikkatleri çekti.

Fenerbahçe Opet yayınladığı yazı ile birlikte 12 kişinin daha pcr testinin pozitif çıktığını belirtti ve bu nedenle sağlığın kupalardan ve şampiyonluktan daha önemli olduğunu belirterek bu sezondan final döneminde çekildiklerini duyurdu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Açıklaması

Federasyon daha öncesinde bu konu ile ilgili gerekli tercihi yaptıklarını ve pozitif vakalar ya da karantina süreçleri söz konusu olma durumunda bunun bir sebep olarak gösterilemeyeceğini belirterek Vakıfbank’ın kazandığını belirtti. Fenerbahçe ise finalde gerçekleşecek 3 müsabakanın 3-0 mağlup şekilde sonuçlandığını belirtti. Bu durumda 2021-2021 Sultanlar Ligi şampiyonu Vakıfbank olmuştur.

Bu pek çok kişi tarafından ve bu camiada olan insanlar tarafından olumsuz karşılansa da alınan karara saygı duymak gerektiği söylendi ve şampiyon Vakıfbank’a yapılan birtakım hakaretleri Vakıfbank sebebiyle bu gibi sıkıntılar yaşanmadığını belirterek yumuşatılmaya çalışıldı.

Vakıfbank Galibiyeti Sonrası Neler Yaşandı?

Sultanlar Liginden galibiyet elde eden takım büyük bir sevinç ile bu kararı karşılarken ayrıca hali hazırda başarıları ile dikkat çeken birtakım olması sebebiyle bu karar şaşırtıcı karşılanmadı. Bu gibi durumlarda alınan tedbirler ve Cıvid-19 gibi bir virüsün bu kadar yayılması pek çok insanı üzse de Vakıfbank’ın galibiyeti sevenlerini ve destekçilerini oldukça mutlu etmiş görünüyor.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*